Standardní díly Siemens

<< ZPĚT

 

Společnost ServisControl Vám nabízí standardní díly Siemens za atraktivní ceny.Jedná se především o díly pro řídící systémy Simatic S5, S7-200, S7-300, S7-400, S7-1200 a 1500. Nabízíme samozřejmě i díly pro ostatní řady řídicích systémů a frekvenčních měničů. Nejčastěji používané díly máme skladem a jsme schopni je dodat obratem. Na tyto produkty zabezpečujeme též servis a softwarové úpravy.

S7-300 je nejprodávanějším řídicím systémem SIMATIC určeným pro řešení rozmanitých automatizačních úloh středního rozsahu. SIMATIC S7-300 poskytuje univerzální automatizační platformu pro systémová řešení s hlavním důrazem na výrobní technologii. Tato platforma je optimálním řešením jak pro centralizované tak pro distribuované řízení. Neustálé zlepšování parametrů dělá tuto automatizační platformu velmi žádanou.

S7-300 umožňuje prostorově úsporné modulární uspořádání řídicích systémů pro různé typy úloh, přičemž nezáleží na pořadí jednotlivých modulů. Během provozu není potřeba ventilátor. Kromě modulů samotných je dále potřebná jen DIN lišta, na kterou jsou moduly umístěny a zajištěny šrouby. Takovéto uspořádání je pak považováno za patřičně robustní a splňující požadavky elektromagnetické kompatibility. Spojovací sběrnice je integrována do jednotlivých modulů. Spojení je provedeno prostřednictvím sběrnicového konektoru, který je součástí dodávky každého modulu. Rozmanité spektrum komponentů S7-300 lze použít jak pro rozšíření centralizovaných systémů, tak i pro jednoduchou konfiguraci distribuovaných struktur s ET 200M; výsledkem je pak cenově výhodná a jednoduchá správa náhradních dílů.


Výkonné, flexibilní síťové propojení

Rozhraní, která jsou integrována přímo na CPU, umožňují konfiguraci výkonných komunikačních struktur díky využití standardních sběrnicových technologií, např. pro připojení HMI komponent a programovacích přístrojů.
Je možno připojit i větší počet HMI zařízení. Programovací přístroje lze spojit s každým bodem sítě a adresovat všechny síťové uzly.MPI (Multi-point interface)

MPI je úsporné řešení pro komunikaci s programovacími přístroji a PC, panely operátora a dalšími řídicími systémy SIMATIC S7/C7/WinAC. Celkem lze propojit 125 MPI stanic s přenosovou rychlostí 187.5 kbit/s, např. pro výměnu procesních dat mezi různými řídicími systémy nebo s komponenty HMI bez jakékoliv programování. Pro CPU 317 a 318-2DP lze rozhraní MPI konfigurovat též jako rozhraní PROFIBUS DP a tak vytvořit dvě sítě DP.

PROFIBUS DP
Pro optimální konfiguraci rozsáhlejších distribuovaných sítí lze SIMATIC S7-300 napojit na PROFIBUS DP (dle EN 50170). Tím se otevírají komunikační možnosti i pro další partnery- od řídicích systémů SIMATIC až po polní instrumentaci od jiných výrobců.