Instalace dopravníků

<< ZPĚT

 

dopravniky

Společnost ServisControl nabízí projekci a instalaci pásových, válečkových, modulárních i kovových dopravníků a sestav, které jsou určeny pro přepravu pevného materiálu pro různá průmyslová odvětví, včetně průmyslů se zvýšenými hygienickými nároky. Neprojektujeme dopravníky pro přepravu sypkého a rozžhaveného materiálu.


Společnost ServisControl s.r.o. je schopna navrhnout a zkonstruovat dopravník pro přepravu objektů různé velikosti a váhy, dle specifikace a požadavků od zákazníka. Konstrukce může být vyprojektována i pro přepravu těžkého a objemného materiálu, jako jsou těžké odlitky, několik metrů široké odřezky nebo objemné polystyrenové krychle. Podle požadavku zákazníka a aktuálních potřeb je možné vyrobit dopravníky s libovolným počtem zatáček pod libovolným úhlem, s rotací produktu na páse, pokud je třeba jej při přesunu otočit (např. z důvodu snadnější manipulace nebo aby bylo možné snímat požadovanou část kamerou/čtečkou kódů). V případě potřeby volíme trasu v libovolných výškách, kam se dostáváme pomocí šikmých dopravníků nebo výtahů.

dopravniky

Dalšími aplikacemi, které je možné k dopravníkům nainstalovat jsou InkJet popis (inkoustový potisk), čtení čárového kódu nebo kamerové čtení QR kódu. Zvolíme požadovaný systém dle potřeby na rozlišení a kvalitu detailu a integrujeme jej k dopravníku.

Modulární dopravníky jsou poháněny motory s převodovkami Bonfiglioli, které jsou řízeny frekvenčními měniči (Allen Bradley, Emerson, Delta) a lze jim snadno nadefinovat potřebnou rychlost, válečkové a pásové dopravníky pak integrovanými pohony Rollerdrive EC310.

Dopravníky mohou dosahovat velkých rychlostí přepravy a díky tzv. Rubber TOP segmentům (pogumované vršky jednotlivých dílků pásu) mohou přepravovat materiál i pod velkým sklonem. Bez ohledu na šířku a váhu přepravovaného materiálu se rychlosti na pásu může pohybovat až 60 m/minutu. 

Pásové a válečkové dopravníky nejčastěji navrhujeme jako aku­mulační bezdotykový systém, který zabez­pečí transport produktu bez jakéhokoliv vzájemného kontaktu mezi sebou. Pro tyto účely používáme dopravníky od společnosti Interroll.

dopravniky

Válečky mají průměr 50 mm s roztečí 120 mm. Každá zóna je osazena pohonem Rollerdrive EC310, který je integrovaný v jednom z válců. Jejich výhodou je údržba a snadná výměna.

Přenos síly mezi válečky je realizován po­mocí PolyVee řemenů, což představuje vel­mi tiché a trvanlivé řešení.

dopravniky

Nosná část je tvořena C-profilem 40 x 115 mm, který slouží i jako žlab pro vedení napájení a ostatních rozvodů. Je zde možná snad­ná změna rozteče díky perforaci profilu po 30 mm.

Dopravníky již obsahují řídící kartu MULTICONTROL pro připojení k řídícímu systému přes PROFINET/EtherCat/Ethernet IP. Součástí je i 1ks senzoru na konci každé zóny. To nabízí možnost plynulého řízení rychlosti beze ztráty kroutícího momentu. Řídící karty mají i integrovanou logiku bez­dotykové akumulace,

Dopravník lze řešit decentralizovaným způ­sobem bez nutnosti použití PLC.

Všechny ocelové části jsou buď galvanicky po­koveny nebo ošetřeny epoxidovým nástřikem RAL9005, black. Dopravníky jsou antistatické.

Zákazník získá kompletní dodávku na klíč dle zadání.

 

VÝHODY PÁSOVÝCH, VÁLEČKOVÝCH A MODULÁRNÍCH DOPRAVNÍKŮ

  • Konstrukce umožňuje vyrobit dopravník pro přepravu libovolně objemného a těžkého materiálu.
  • Konstrukce umožnuje vyrobit dopravník ve zkráceném čase a za výhodné ceny.
  • Konstrukce a odolný povrch pro jakékoliv průmyslové odvětví.
  • Libovolná a měnitelná rychlost pásu až do 60 metrů za minutu.
  • Velmi odolný pás a snadná výměna pásu, článků nebo válečků v případě mechanického poškození.
  • Modulární konstrukce umožňuje zkonstruovat a dodat dopravníky dle potřeby zákazníka se zatáčkami, s rotací produktů, transfery, výtahy a dalšími procesy včetně kamerového snímání nebo tříděním.